Životopis

Značka Bullpower reprezentuje uměleckého kováře Zbyňka Olšaníka, Dis.

Kovařina je tajuplné řemeslo. Vnutit surové hmotě tvar dá nejen spoustu práce, ale taky hodně přemýšlení. Jsem hrdý na tuto profesi a podobně hrdě chci stát za svými výrobky. Proto je značím cejchem BULLPOWER.

BULLPOWER kombinuje vlastnosti Býka, kterému jsou vlastní energie, rozhodnost a vytrvalost se silou, bez níž se kovář neobejde…

Během studia na odborné střední škole v Luhačovicích (obor umělecko – řemeslné zpracování kovů) jsem hledal zdroje inspirace a měl jsem to štěstí, že jsem se v odborných kurzech na hradě Helfštýně seznámil s prof. Alfredem Habermannem, světovou kovářskou legendou. Pod jeho vedením jsem si mohl osvojit řemeslné taje a seznámit se s předními evropskými kováři. Myslím, že i díky tomu jsem na tomto největším evropském kovářském workshopu opakovaně získal řadu ocenění.

Od počátku bylo mou snahou poskytovat skutečně komplexní služby na potřebné profesní, ale také umělecké bázi, což v našem oboru dodnes není samozřejmé. Proto jsem pokračoval ve studiu na Vyšší odborné škole ve Zlíně (sochařská, posléze i malířská tvorba) a současně jsem se stále zdokonaloval v oboru v dílnách předních domácích kovářů i na zahraničních stážích a setkáních. Praktické znalosti a dovednosti jsem nabyl především během několika roků v dílně zkušeného kovářského mistra Ilji Běhala. Zde jsem pochopil, že dobrý kovář se vedle svého řemesla musí stejně dobře vyznat v oborech, jako jsou zámečnictví nebo kovovýroba, zkrátka ve veškerém „černém“ řemesle…

Ačkoli mou prioritou je a bude autorská tvorba, díky zkušenostem mohu nabídnout i restaurátorské práce a výrobu kovových replik.

Mé krédo je jednoduché: kromě precizně zvládnutého řemesla chci svým zákazníkům nabídnout kompletní servis – od zpracování grafického návrhu, případně modelu, přes precizně zvládnutou řemeslnou výrobu až po finální instalaci výrobku.

Zbyněk Olšaník